Jak vypadají zuby na delfína?

Jak vypadají zuby na delfína? říj, 10 2023

Znát všechno o delfíních zubech

Pravděpodobně jste to už slyšeli mnohokrát – jsem naprostý fanoušek delfínů. Tito nadšení mořští obyvatelé jsou tak hraví, inteligentní a mají tak monumentální přítomnost, že se prostě nemůžu ubránit. Ale jako velký milovník delfínů a vášnivý bloger se snažím zjistit co nejvíce o těchto úžasných tvorech. A věřte mi, když říkám, že jsou tak fascinující, jak vypadají. Dnes budeme hovořit o jednom konkrétním aspektu delfínů, který je možná nejzajímavější – jejich zubech!

Delfíni a jejich zuby- o co jde?

Jedno z nejzajímavějších faktu, které potřebujete vědět o delfíních zubech, je, že jejich zuby nejsou jako naše. No, davají nám široký úsměv, který nás nutí se rozesmát až k slzám, ale jejich zuby nejsou určeny k žvýkání potravy, jak byste mohli myslet. Delfíni totiž potravu celou polykají! Jejich zuby slouží pouze k uchopení a zadržení potravy, ne k jejímu zpracování. To mě na začátku docela překvapilo. No není to fascinující?

Jak to vypadá s počtem zubů?

Když jde o počet, delfíni mají opravdu hodně zubů. Můžou mít od 80 až do 100 zubů! Ale vzpomeňte na to, co jsem řekla dříve - tyto zuby nejsou určeny ke žvýkání. Hodně zubů může být opravdu užitečné k uchycení rychle se pohybující kořisti, kterou pak spolykají celou.

Podívejme se na jiný tvar

Také je fascinující, že zuby delfínů jsou kuželovitého tvaru, nikoliv ploché jako naše. Jejich zuby jsou špičaté, což jim umožňuje snadno uchopit a zadržet ryby. Představte si, že chytáte rybu se zuby tak ostrými jako hřebíky. Už to začíná dávat smysl, že?

Klasifikace a odolnost zubů

Nalezl jsem také skutečnost, že delfíní zuby jsou velmi odolné. Mají vysoký obsah fluoru, což je činí mnohem odolnějšími než naše zuby. To je pravděpodobně jedna z věcí, která jim umožňuje sníst tolik ryb během dne.

Jak delfíni pečují o své zuby?

Pokud se vás někdy někdo zeptá, jak pečují delfíni o své zuby, odpověď je jednoduchá: vůbec. Delfíni si nemůžou čistit zuby jako my, pokaždé když jíme pár hodin. Jejich zuby jsou však přizpůsobeny těžkému životu v moři a jejich stravě. Jejich skvělá odolnost vůči poškození jim umožňuje zůstat zdraví a silní, i když nemají přístup k zubnímu kartáčku nebo pastě na zuby.

Úžasný svět delfíních zubů

Být obklopena delfíny je pro mě vždy velkým dobrodružstvím, ať už jde o jejení obdivování z dálky nebo jejich studování blíže. Je fascinující zjistit, že jejich zuby, které se na první pohled zdají tak podobné našim, jsou ve skutečnosti tak odlišné a jedinečné. Delfíni jsou skvělým příkladem toho, jak je příroda neuvěřitelně rozmanitá a jak je každá její část vytvořena s nápaditou funkcionalitou a geniálním designem. Ať už jste milovník delfínů, jako jsem já, nebo jen zájemce o přírodu, tato fakta o delfíních zubech vás určitě zaujmou.