Jak dlouho bolí zuby po bělení?

Jak dlouho bolí zuby po bělení? lis, 7 2023

Jak bělení ovlivňuje naše zuby

Jistě se ptáte, jak může bělení ovlivnit vaše zuby. Odpověď je jednoduchá - může to hodně. Bělení zubů je kosmetický postup, který pomocí chemických reakcí odbarvuje skvrny na zubech a výsledkem je krásný bílý úsměv. Ale ne každý ví, že bělení zubů může také způsobit bolest zubů po bělení. Také si musíme uvědomit, že každý z nás je jiný a reakce na bělení se může u každého lišit. Většina z nás však pocítí jistou míru citlivosti nebo bolesti po bělení zubů.

Proč bělení zubů bolí?

Chcete vědět, proč bělení zubů může způsobovat bolest? Je to tak jednoduché! Při bělení zubů používáme speciální látky, které pronikají skrze sklovinu až k dentinu, který může být citlivý. To znamená, že bělení může v principu "narušit" zub a způsobit bolesti.

Moje zkušenost s bělením zubů a bolestí

Systémy na bělení zubů mě vždy fascinovaly. Měl jsem vlastně šanci vyzkoušet jeden takový systém, když mi to doporučila moje zubařka. Na začátku to nebylo vůbec bolestivé. Ale pak mi zuby začaly trochu pálit, jako kdybych jedl něco hodně ostrého. Nebylo to nic strašného, ale byl to divný pocit. Po několika dnech to ale přestalo a měl jsem bělejší zuby, takže bylo za to stojí.

A jak dlouho zuby bolí po bělení?

A co se týče doby trvání bolesti zubů po bělení, musím říci, že je to velmi individuální. U některých lidí může bolest zubů po bělení přetrvávat až několik dní, zatímco u jiných to může být jen několik hodin. Doba, po kterou bolest trvá, závisí na mnoha faktorech, jako je citlivost zubů nebo typ bělicího produktu, který používáte. Záleží také na tom, jak intenzivní je bělicí proces.

Zvládání bolesti zubů po bělení

Bolest zubů po bělení je nepříjemná záležitost, ale naštěstí existují osvědčené metody, jak se s ní vypořádat. Například můžete pověsit zdarma recenzentům zubů ke krátkodobému užití citlivých zubních past. Další možností je využít speciálních přípravků na citlivost zubů, které lze zakoupit v lékárně. A samozřejmě je tu klasická rada, aby jste před a po bělení zubů vyhnuli konzumaci studených nebo teplých nápojů a jídel.

Bělení zubů doma versus v zubařské ordinaci

Možná vás napadlo, zda existuje rozdíl mezi bolestí zubů po bělení doma a v zubařské ordinaci. Opět to je individuální záležitost, ale obecně lze říci, že u bělení v zubařské ordinaci může dojít k většímu projevu bolesti, protože se používají silnější bělicí agenti. Nicméně zde platí, že v zubařské ordinaci jsou lékaři připraveni zvládnout případné reakce na bělení zubů, včetně bolesti.

Preventivní kroky k snížení bolesti zubů po bělení

Nakonec bych chtěl zmínit několik preventivních kroků, které můžete podniknout, abyste zabránili nebo aspoň zmírnili bolest zubů po bělení. Například můžete začít používat zubní pastu pro citlivé zuby několik týdnů před tím, než se rozhodnete pro bělení, anebo se pokusit vyhnout konzumaci studených nebo teplých nápojů a jídel po dobu několika hodin po bělení. Také, jestliže se rozhodnete pro bělení zubů doma, důkladně se informujte o produktu, který budete používat, a dodržujte návod k použití.

Závěrečné myšlenky

V závěru je třeba říci, že bělení zubů je proces, který může způsobit určitou míru nepohodlí. Ale pokud následujete správný postup a dáte si pozor na příznaky bolesti zubů, je možné docílit krásného bílého úsměvu bez přehnané bolesti. A kdo z nás by nechtěl mít zuby jako z reklamy, že? Já tedy rozhodně ano. A jak říkám svému papouškovi Karlovi, i když něco bolí, nakonec to stojí za to!