Bělící zubní pasta: Co říkají zubní lékaři?

Bělící zubní pasta: Co říkají zubní lékaři? srp, 29 2023 Bělící zubní pasta: Co říkají zubní lékaři?

Nekonečný závod za bílejšími zuby

Bělící pasty jsou v poslední době velkým hitem. A není divu. Kdo by nechtěl mít zuby bílé jako perly, což je přece znakem zdraví, moci a úspěchu. Vždyť s takovým úsměvem si určitě zkouzlíte na tváři i sebevětšího morouse! Jak říká moje babička: "Bílé zuby nejsou jen o kráse, ale také o zdraví". A jak se říká, babička vždycky ví nejlépe, což jsem už pochopil, když mi na Vánoce dala tu nejlepší bělící pastu na trhu. Ale na tom dneska nezáleží, dnes máme prozkoumat, co na to říkají zubní lékaři.

Zubaři versus reklamy

Reklamy na bělící pasty nám prezentují ty nejlepší výsledky a slibují až neuvěřitelné odstíny bělosti. Zuby jako malované. Ale sám jsem se už několikrát přistihl při tom, že se ptám: Je to opravdu tak? Může pasta vážně tak účinkovat? A tak jsem se rozhodl, že se o to podělím i se všemi vámi. Protože nejsem jenom nadšený blogger, ale také otec. A mému synovi Šimonovi jde o zdraví zubů stejně jako mě.

Složení bělící zubní pasty

U bělících past je důležité sledovat jednotlivé složky, které obsahují. Bohužel, řada z nich obsahuje abrazivní prvky, které mohou zubní sklovinu poškodit. Což už samozřejmě není to, co bychom od bělící pasty chtěli, že? Kromě prvků, které mohou být pro naše zuby nezdravé, bychom měli dbát na různé chemikálie a aditiva, které mají za úkol odbarvit skvrny na našich zubech. Ale poslouchejme, co na to říkají odborníci. Pojďme se ponořit hlouběji do složení těchto past.

Co říkají zubní lékaři?

Moji zubní lékaři jsou pro mě vždy zdrojem rozmanitých informací, a to nejen o tom, jak správně čistit zuby, ale také o tom, kterou pastu používat. A musím se přiznat, ne vždy jsou jejich názory na bělící pasty pozitivní. Podle zubních lékařů by se bělící pasty měly používat jen občas, ne denně. To proto, aby nevzniklo riziko poškození zubní skloviny, což by samozřejmě nebylo dobré, že?

Tipy pro správné bělení zubů

Bělení zubů může být skutečně nebezpečné, pokud nevíte, co děláte. A právě proto jsem pro vás připravil několik tipů, jak to udělat správně a bezpečně. Jedním z nejdůležitějších tipů je ten, že byste měli bělící pastu používat pouze občas, nikoli každě dni. Vaše zuby si rozhodně zaslouží přestávku! Další tip je, že byste měli dbát na kvalitu bělících past. Je lepší investovat do kvalitnějších produktů, které neobsahují tolik abrasivních látek. A v neposlední řadě, měli byste se poradit se svým zubním lékařem, než se do bělení zubů pustíte.

Výsledky: Bělící pasta versus bělení u zubního lékaře

A nyní se dostáváme k nejzajímavější části našeho blogu. Která metoda bělení je nejlepší? Bělící pasta, nebo bělení u zubního lékaře? Myslím, že není překvapením, že nejefektivnější je bělení u zubního lékaře. Ale nezoufejte, jak jsem již dříve řekl, i bělící pasty mohou být dobrým řešením, pokud víte, jak je správně používat. A přesně to je náš cíl - naučit vás to.

Závěrem: Co si odnášet

Jsem rád, že jsem měl tu příležitost podělit se s vámi o své poznatky a rady ohledně bělících past. Jak jsem si jistý, že mnozí z vás mají podobné otázky jako já, doufám, že vám tento blog pomohl zodpovědět některé z nich. Na závěr bych vám chtěl připomenout, že ať už se rozhodnete pro jakoukoli metodu bělení, vždy je důležité dbát na zdraví svých zubů. Upřímně řečeno, ani nejlepší bělící pasta na světě nepomůže, pokud nebudete dodržovat správnou ústní hygienu. A to je něco, na co bychom neměli nikdy zapomínat.