Jak se vyhnout bolesti při nošení fixních rovnátek

Jak se vyhnout bolesti při nošení fixních rovnátek lis, 11 2023

Porozumění procesu rovnání zubů

Je důležité chápat, co se děje při procesu rovnání zubů. Při použití fixních rovnátek, jsou zuby vlastně nahýbány a pohybovány pomocí konstantní síly. Tudíž je jasné, že když se něco v ústech hýbe, občas to může bolet. Ale víte co je skvělé? Existují způsoby, pomocí kterých můžete tyto nepříjemné pocity minimalizovat, nebo se jim vyhnout úplně.

Teď nechci, abyste si mysleli, že práce s rovnátky je nějaká strašidelná. Naopak, chtěla bych vám vysvětlit, že s tím lze s trochou přípravy úspěšně bojovat. A jak jsem byla ve vaší situaci (ano, tato blogerka také nosila rovnátka), tak vím, o čem mluvím.

Představitel rovnátek jako přítele, ne nepřítele

První věc, kterou bych vám chtěla připomenout, je, že rovnátka jsou tu, aby vám pomohla, ne aby vás trýznila. Představte si je jako práci na lepší verzi vašeho úsměvu. Rozumím, že je těžké to tak vidět, když vás po instalaci rovnátek pravděpodobně bolí zuby. Ale pamatujte - je to jen krátkodobé nepohodlí na cestě do krásné budoucnosti s rovnými zuby.

Měkká dieta: kamarád rovnátek

Měkká strava je klíčem k minimalizaci bolesti při nošení fixních rovnátek. Během prvních několika dnů po umístění rovnátek nebo po jejich přitahování na kontrolách, je velmi pravděpodobné, že zuby budou citlivější než obvykle. A právě teď nabízím svůj tip číslo jedna - jíst měkké jídlo.

Doporučuji jíst především potraviny, které ochrání vaše zuby a dásně a zároveň poskytnou tělu potřebné živiny. Kaše, polévky nebo smoothie jsou skvělou volbou. Moje oblíbená volba byla čokoládové smoothie. To mi pomohlo nejen minimalizovat bolest, ale také mi dodalo trochu sladké odměny za to, že jsem musela nosit ty rovnátka.

Cvičení pro ústní dutinu: pravidelné čištění a oplachování

Doba po umístění rovnátek je ideální doba pro zavedení nových návyků v ústní hygieně. Pravidelné čištění a oplachování úst nejenže pomůže udržovat zuby a dásně v dobré kondici, ale také může pomoci zmírnit nepohodlí spojené s nošením rovnátek.

Představitelé rovnátek hrají hlavní roli, ale také se musíme o rovnátka a svoje zuby správně starat. Je to týmová práce. Já jsem si pravidelné čištění zubů a čištění mezi zuby brala jako rituál, který mi pomohl cítit se dobře a ulevilo mi to od nepříjemných pocitů spojených s nošením rovnátek.

Útěk do světa relaxace: vyhnout se stresu

Souhlasíte se mnou, že stres je naším největším nepřítelem? No, zřejmě nejsem jediná, kdo si to myslí. Studie ukázaly, že stres může zvýšit náchylnost k bolesti. A to znamená, že i když máme bolest související s nošením rovnátek, může to přispět k jejímu zhoršení.

Takže mám další tip... pokusit se vyhnout stresu. A jak to udělat? No, můžeme začít meditací, cvičením jógy nebo dokonce pomocí naší oblíbené hudby. Já osobně miluju hudbu a pomohla mi projít těmi těžkými chvílemi. Hudba nejen, že mě uklidňovala, ale pomáhala mi i ohlédnout se na celou situaci z jiné perspektivy.

Léky jako krajní řešení

Konečné záchrané řešení jsou léky proti bolesti. Ale musím zdůraznit, že by to mělo být to poslední řešení. Vždy se nejdříve pokuste o všechny výše uvedené rady.

Rovnátka nejsou strašák. Jsou naší cestou k lepšímu úsměvu a já jsem si jistá, že pokud budeme tuto cestu procházet s pozitivním přístupem a budeme dodržovat všechna doporučení, brzy se budeme moci podívat do zrcadla a uvidíme ty nejkrásnější rovné zuby.