Zubní implantáty: Co je to a jak fungují?

Zubní implantáty: Co je to a jak fungují? zář, 9 2023

Zubní implantáty: Co je to a jak fungují?

Definice zubních implantátů

Zubní implantáty nejsou jen moderním trendem, ale především revolučním řešením pro všechny, kteří ztratili jeden nebo více zubů. Představte si, že máte v ústech cizí objekt, ale ten se chová jako skutečný zub. Je to úžasné, že? Jakub, můj manžel, se vždycky smál, že bych měla spíš psát knihy než blogy. Ale jak bych mohla psát knihy, když na to je blogování tak vzrušující?

Jak zubní implantáty fungují

Zubní implantáty fungují tím, že nahrazují kořen ztraceného zubu. Implantát je chirurgicky umístěn do čelisti, kam postupně srostne s kostí. A nyní přichází ta nejlepší část - na tento implantát je poté upevněn umělý zub, který vypadá a funguje jako skutečný! Zkuste si to představit. Žádná zubní protéza na noční stoleček se s tím rozhodně nemůže srovnávat.

Výhody zubních implantátů

Jedním z hlavních důvodů, proč se lidé rozhodují pro zubní implantáty, je jejich vysoký komfort a funkčnost. To, co vám nabízí zubní implantáty, je možnost sníst večeři bez obav, usmívat se na fotografiích bez nejistoty a mluvit bez strachu, že by vám z úst mohla vyklouznout protéza. Moje babička vždycky říkala, že zdravé zuby jsou základem dobrého zdraví a já jí nyní konečně rozumím.

Kdo může mít zubní implantáty?

Většinou se zubní implantáty doporučují dospělým lidem, kteří ztratili jeden nebo více zubů. Ale mějte na paměti, že ne každý je vhodný kandidát. Zdraví vaší kosti a dásní hraje významnou roli. Zubař vám s tímto rozhodnutím určitě pomůže. Některé stavy nebo onemocnění mohou zvýšit riziko komplikací, takže je důležité, abyste se s tímto řešením poradili se svým lékařem.

Postup implantace zubu

Průběh implantace zubu se liší pro každou osobu a závisí na mnoha faktorech, jako je počet potřebných implantátů, zdraví kosti a další. Nenechte se ale zastrašit slovem "chirurgie", protože celý zákrok probíhá pod lokální anestézií a je plánován s ohledem na vaše potřeby a pohodlí.

Péče o zubní implantáty

Mnoho lidí má obavy o to, jak budou o své zubní implantáty pečovat. Ale mám pro vás dobrou zprávu! Péče o implantáty je podobná péči o skutečné zuby. Čištění mezi zuby, pravidelné čištění zubů a návštěvy u zubaře jsou základem. Můj syn Matěj si myslí, že je to opravdu cool. Říká mi: "Mami, když budu velký, tak chci mít taky zubní implantát!". Ale já mu vždy odpovídám: "Raději si pořádně čistí zuby, ať to nebude potřeba!"