Veneers zuby: Jaké jsou rizika?

Veneers zuby: Jaké jsou rizika? říj, 6 2023

Co jsou Veneers zuby?

Už jste někdy slyšeli o takzvaných veneers zubech? Já až do nedávna ne. Než mě jednou kamarádka pozvala do ústavu estetické stomatologie - a ne, to neznamená, že jsem si nechal upravit obličej či tělo botoxem. Jak jsem se dozvěděl, veneers zuby jsou tenké liské keramiky nanesené na přední stranu zubů kvůli kosmetickým důvodům.

Někteří lidé si je nechávají udělat kvůli tvarovým výhodám, jako je vyplnění mezer mezi zuby nebo náprava nerovných a zkroucených zubů. Ale jejich hlavním kouzlem je způsob, jakým dokážou zuby vybělit. Já byl fascinován a rozhodl jsem se prozkoumat, co všechno tento malý div světa stomatologie obnáší. Tak pojďme do toho!

Výhody a Nevýhody používání Veneers zubů

Jako u všeho existuje několik klíčových bodů, které je třeba zvážit, než se rozhodnete pro veneers zuby. Na jedné straně jsou tyto teoretické "kouzelné" keramické lišty opravdu vynikající pro ty, kteří si přejí křišťálově bílý úsměv. Zuby zdarma od skvrn, prasklin a dokonce i malých děr. Je to skoro jako nosit trofej za nejlepší úsměv ve vaší tváři!

Ale na druhou stranu, tyto bílé nálepky ne-čokoládkový ráj mají své nevýhody. Já jsem se dozvěděl, že je možné, že zuby, na které jsou veneers nasazeny, budou muset být někdy v budoucnu odstraněny, pokud dojde k jiným komplikacím. A kdo chce riskovat přišítí sladkých zubů, který vede ke ztrátě jeho pých trofejích zubu?

Rizika spojená s používáním Veneers zubů

And now we come to the juicy part - the risks involved with veneers teeth. One of the main things I discovered is that once you have veneers, you can't just go back to your natural teeth. This type of veneer involves shaving off a portion of your tooth, which is then covered with the veneer. As a result, your teeth will be permanently changed.

Nicméně, kvůli křehkosti keramiky může dojít k narušení nebo olupování veneeru, což může vyvolat potřebu opravy nebo nahrazení. A pak jsou tu rizika spojená s celkovým zdravím a hygienou. Je důležité si uvědomit, že ačkoli veneers mohou vypadat jako zdravé zuby, skutečné zuby pod nimy mohou stále trpět zubním kazem a jinými problémy.

Co očekávat při procesu umístění veneers

A teď město, kde jsem se rozhodl napsat tuto písemnou procházku - co můžete očekávat, když jste očekávali... veneers? Proces zahrnuje několik návštěv u vašeho zubaře. Začíná konzultací, kde se rozhodne, zda jste vhodný kandidát pro tento postup.

Poté následuje aktuální proces upravení zubů a připevnění veneers. Celý proces obvykle trvá několik týdnů a zahrnuje více návštěv u zubaře. Zpracování veneerů a jejich perfektní přizpůsobení vašim zubům může být nejen časově náročné, ale také nákladné.

Alternativy k Veneers zubům

Pokud slyšíte o všech těchto rizicích a myslíte si "Ehm, možná nechci riskovat své zuby za krásný úsměv", pak byste měli vědět, že existují alternativy. Jednou z nich je bělení zubů, což je méně invazivní a může také poskytnout skvělé výsledky.

Další alternativou jsou kompozitní lamináty, které nabízejí stejný efekt bělení, ale také poskytují větší ochranu pro zuby. Zatímco tyto alternativy mohou být méně nákladné a méně invazivní, také stojí za to zmínit, že jejich výsledky nemusí být tak dlouhotrvající jako u veneerů.

A konečně, pamatujte na to, že nejdůležitější je být spokojený se sebou samým a se svým vzhledem. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro veneers nebo alternativní postup, jste krásní právě tak, jak jste. A úsměv na tváři je stejně důležitý, bez ohledu na to, jaké máte zuby - přirozené nebo veneers. Takže se usmívejte a buďte šťastní!