Proč bolí zuby v noci?

Proč bolí zuby v noci? říj, 25 2023

Proč bolí zuby v noci?

Mluvíme-li o bolesti zubů, bolí nás samozřejmě hlava. Že ne? Ó ano, když má člověk bolest zubů, stojí svět. To znamená, že kdo si nechal utrhnout zub, obzvláště pokud je to těsně před spaním, dobře ví, jaký je to pocit. Ale proč nám to v noci bolí více? Právě o tom je tento článek.

Laskavý útok noci

Však známe tu situaci. Ležíme v posteli, snažíme se dostat se do říše snů a náhle... bouch! Bolest zubů. Ani v noci nám zuby nenechají na pokoji. Právě v noci to bolí nejvíce. A proč je tomu tak? Kvůli naší pozici těla. Když ležíme, krev se nám tolik nevrací zpět do těla, ale zůstává v hlavě, což způsobuje zvýšení tlaku v obličeji a tím pádem také bolesti. Zajímavé, že? Takže můžeme říci, že nás naše vlastní tělo dostává do pasti. A zlí jste si mysleli, že je noc vaším spojencem ve snaze o odpočinek, co?

Rychlé jídlo a pomalý spánek

Dalším faktorem, který způsobuje noční bolesti zubů, je naše strava. Často jíme těsně před spaním, aniž bychom si umyli zuby. Jednoduše řečeno - pohoštění pro bakterie. Bakterie jsou na nás ohromně rády a my jim to uděláme ještě příjemnější, když je necháme celou noc pracovat na našich zubech. Řekněte mi prosím, že to neděláte. Já vím, že se někdy chcete ponořit do toho kus kuřecího steak nebo jen sníst ten poslední kousek salámu před spaním, ale vězte, že to má svou cenu. A to je ta nepříjemná bolest zubů.

Vítejte ve světě bruxismu

Neznáte slovo bruxismus? Ne, nejde o nějaký neznámý pokémon. Jedná se o stav, kdy lidé během spánku skřípou zuby. Toto skřípání způsobuje značné napětí v svalstvu obličeje, což vede k bolestem zubů. A bolest zubů vede k tomu, že z velkého snu se stane noční můra. Někteří lidé to dokážou tak výrazně, že by mohli brousit kameny. A vy jste si mysleli, že ty noční zvuky jsou duchové, co? No, není to tak. To jste byli vy, kdo strašil.

Zubní pohotovost a další rady

A co když je bolest zubů tak silná, že nemůžete spát? Pak byste se měli obrátit na zubní pohotovost. Já vím, nikdo tam nechce jít, ale není na výběr. Měl jsem jednou takovou příležitost a věřte mi, nikdy jsem nebyl rád, že se přes noc pracuje. Doktoři jsou ti, kdo nám můžou pomoct. Jsou to naši rytíři v bílém. No, výzbroj je sestává spíše z vrtáků a kleští než mečů a štítů, ale věřte mi, dělají všechno pro to, abychom se nám ulevilo.

Tak vařit si silný čaj s bylinkami je také dobrá rada. Čaj je skvělý, má mnoho přínosů pro naše zdraví a je obzvláště užitečný, pokud máme bolest zubů. Ale pamatujte, bylinky jsou to, co nám pomáhá, takže do čaje nedávejte žádný cukr. Rovněž bych doporučil dodržovat zubní hygienu. To jsem vážně, práškování je důležité. Nemyslete na to jako na něco, co musíte dělat, ale jako na něco, co chcete dělat. To je klíč.

Vážení, noční bolesti zubů jsou opravdu nepříjemné a mohou nám zkazit krásný sen. Ale nezoufejte! S těmi správnými radami a trochou snažení můžeme tyto bolesti eliminovat a mít sladké sny. A na závěr - pamatujte, zuby jsou naše perly. Měli bychom o ně pečovat tak, jak o ně pečují mušle. To znamená pečlivě a s láskou.