Jak se nasazuje korunka na zub?

Jak se nasazuje korunka na zub? srp, 23 2023

Představení: Korunka na zub jako řešení vašich problémů

Je tady okamžik, který mnohým z nás přinese úlevu. Vaše obavy ze zubaře, ty denní bolesti při jídle a kávové zrno, které se vám zapíchlo mezi zuby a ne a ne ho dostat ven. Ano, hovořím o korunce na zub. Necítím se jako král, ale korunku mám. Možná si položíte otázku: „Jak se nasazuje korunka na zub?“. No, na to je tady tenhle článek.

Znáte to?

Sejdeme se u zubaře. Sedíte v čekárně, čtete nějaký zastaralý časopis a srdce vám buší jako o závod. Jel jsem tam s dětmi, Vilémem a Dorotou, a poslouchal je, jak se hádají o dětskou knížku o zubech. Ta ironie. Ale pozor, nejde o žádnou hrůzu, jak si možná myslíte. Korunka na zub je běžný postup a může vám skvěle pomoci.

Proč korunka?

Korunka na zub je v podstatě náhrada za kousek vašeho zubu, kterou vám zubař nasadí. Je to jako malý chrlič na hradě, ale místo chránit vás před draky, chrání vaše zuby před destrukcí. Jitka mi jednou řekla: "Lukáši, ty se prostě musíš starat o své zuby, jako o své auto." A je to pravda.

Kde začít?

Než se ale dostaneme k samotnému postupu nasazování korunky, je důležité se podívat na to, co musíme udělat předtím. Především musíte navštívit zubaře, který vám provede ústní vyšetření. Je důležité si uvědomit, že korunku nemůže nasadit kdokoli. Potřebujete zkušeného profesionála.

Samotný postup

V rámci samotného postupu se provádí série kroků, které zahrnují ošetření zubu, odlití korunky a její nasazení. Zubař vám nejdříve ošetří zub, potom odebere otisk a ten potom zašle do laboratoře. Jakmile korunku dostane zpět, nasadí ji na váš zub.

Po nasazení korunky

Po nasazení korunky je třeba pečovat o ni stejně jako o ostatní zuby. Pravidelně ji čistěte a navštěvujte dentální hygienu. Vždyť nikdo přece nechce mít královskou korunku, která by byla špinavá a zanedbaná, že?

Závěr

Korunka na zub je tedy skvělým řešením pro ty, kteří mají problémy se zuby. Je to jednoduchý postup, který vám může přinést úlevu od bolesti a vrátit vám krásný úsměv. Nesaďte si korunu na hlavu, nesaďte si ji na zub!