Kompletní návod: Jak správně používat ultrasonický čistič zubů

Kompletní návod: Jak správně používat ultrasonický čistič zubů srp, 23 2023

K čemu je dobrý ultrasonický čistič zubů

Čištění zubů je něco, o čem ráda mluvím; dokonce i se svým králíkem Fredym, i když on na zuby nekouše. Ale přiznám se, že již dávno mě omrzelo neustále škubat za nit, takže když jsem poprvé slyšela o ultrasonickém čističi zubů, byla jsem více než nadšena. Tak co přesně je ultrasonický čistič zubů?

Ultrasonický čistič zubů je high-tech nástroj, který využívá ultrazvukových vln k odstranění nečistot a plaku, které se mohou nahromadit na zubech. Proč je to tak skvělé? No, kromě toho, že to je fakt cool (ano, myslím si, že ultrazvuk je cool!), to také znamená, že si mohu čistit zuby efektivněji a dokonce i v místech, která jsou i pro nejlepší zubní kartáček nedostupná.

Co budete potřebovat pro použití ultrasonického čističe zubů

Použití ultrasonického čističe zubů může vyžadovat trochu přípravy. Než začneš, doporučuji připravit následující věci: Ultrasonický čistič zubů (samozřejmě!), vysoce kvalitní zubní pastu, misku s vodou, froté ručník a zrcadlo. Pracovní plochu si připrav tak, aby ti vyhovovala. Pamatuj, že je to tvůj čas na péči o sebe, tak si ho užij!

Pokud jsi jako já, tak máš ráda věci, které se hodí k sobě. Proto doporučuji, aby veškeré potřeby byly v jedné barvě nebo stylu. Třeba tak, jak mám já vše ve fialové. Je to drobnost, ale dodává to celkovému rituálu pozitivní vibrazi.

Jak správně používat svůj ultrasonický čistič zubů

Při prvním použití může být použití ultrasonického čističe zubů trochu matoucí. Ale neboj se, je to docela jednoduché, jakmile to uděláš párkrát. Navíc, jakmile si vyzkoušíš, jak skvělé je mít pocit čistých zubů, nikdy se už nevrátíš ke starému kartáčku.

Následuje detailní návod. Ale než začneš, ujisti se, že je tvůj čistič zubů plně nabitý. Používej ho tak, jak bys měla, tedy s jemností a bez zbytečného tlaku. Na čistič nasad zubní pastu, ale neutrácej zbytečně. Stačí malé množství. Zapni ultrazvuk a systematicky procházej po zubech. A hlavně, nezabíjej sebe tím, že musíš mít úplně čisté zuby hned na první pokus. Jako vše, i toto chce svůj čas.

Udržování ultrasonického čističe zubů v nejlepším stavu

Klíčem k udržení tvého ultrasonického čističe zubů v top stavu je pravidelná a důkladná péče. Stejně jako bys měla pravidelně čistit svůj kartáček na zuby, měla bys také pravidelně čistit svůj ultrasonický čistič zubů. Ale jak na to? Po každém použití ho opláchni pod tekoucí vodou. Alespoň jednou týdně ho očisti jemným čisticím prostředkem. Dbej na to, aby se nedostal do kontaktu s ostrými předměty, které by mohly poškodit jeho povrch.

Jestli jsi jako já a nemůžeš se dočkat, až si pořídíš svůj vlastní ultrasonický čistič zubů, pak tě pravděpodobně zajímá, jak dlouho ti vydrží. Můžu ti s radostí oznámit, že pokud se o něj dobře postaráš (a já vím, že to uděláš!), může ti vydržet několik let!

Tipy a triky pro použití ultrasonického čističe zubů

Stejně jako u jakéhokoli nového nástroje nebo přístroje, i u ultrasonického čističe zubů je dobré znát několik tipů a triků, které ti pomohou získat z něj maximum. Třeba takový tip na správné úhly použití čističe. Čistič drž tak, aby byl jeho aktivní konec pod úhlem 45 stupňů k dásní. To umožní nejefektivnější odstranění plaku.

Pak je tady ještě jeden tip: Nezapomínej na svůj jazyk! Ultrasonický čistič zubů může být skvělý také pro čištění jazyka. Použij nižší intenzitu ultrazvukových vln a jemně přejížděj po povrchu jazyka.

A nakonec, jedna z mých oblíbených rad: Buď trpělivá. Každý nový zvyk potřebuje čas, aby se zakořenil. Pokud tě napoprvé unaví držet čistič zubů v ústech delší dobu, nezoufej. Postupně si na to zvykneš a oceníš čisté a zdravé zuby.