Jak se efektivně zbavit zubního kamene pod dásní: 10 tipů

Jak se efektivně zbavit zubního kamene pod dásní: 10 tipů zář, 11 2023

Objasnění zubního kamene: Přítel nebo nepřítel?

Při pohovoru o zubním kameni, první věc, kterou je třeba si uvědomit, je, že to není naše chyba. Ano, četli jste to správně. Zubní kámen je tvrdší, kalcifikovaná verze něčeho, co se nazývá zubní plak. Je to bílá nebo žlutě zabarvená hmota, která se objevuje na našich zubech. Abychom byli konkrétní, zubní kámen se tvrdne vlivem minerálů, které jsou ve slinách, a začne se tvrdit do 24 až 72 hodin od vzniku plaku.

Zubní kámen je jako nepříjemná návštěva, která přijede bez předchozího upozornění a rozhodne se zůstat trvale. Nejen že kazí naši dokonalou selfie se svými žlutými zubními skvrnami, ale může také způsobovat nepříjemnosti v ústech a vážně poškozovat naše zuby a dásně.

Důležitost pravidelné ústní hygieny

Věřte mi, ani zdaleka nejsem hygienický fanatický. S dvěma dětmi, Emilem a Magdalénou, které sdílím svůj domov, je časový harmonogram dost nevyzpytatelný. Ale když jde o ústní hygienu, jsem nekompromisní. A to je jediný způsob, jak se efektivně zbavit zubního kamene pod dásní.

Denní čištění zubů je základem péče o zdravou ústní dutinu. To znamená, že si zuby čistíme dvakrát denně, ráno a večer. Použití zubní nitě je další krok, který by neměl být přehlížen. Pokud máte pocit, že si nemůžete vzít čas na nitě, mohou být také užitečné mezizubní kartáčky.

Pravidelné návštěvy u zubního lékaře

Není tajemstvím, že mnoho z nás má strach z návštěvy u zubního lékaře. Všichni vzpomínáme na ty mrazivé nástroje, které se na nás blíží, když ležíme na zubním křesle. Ale pravidelné návštěvy u zubního lékaře jsou nejdůležitějším krokem v boji proti zubnímu kameni.

Zubní hygienik dokáže odstranit zubní kámen, který se hromadí podél našich dásní a mezi zuby - místa, která nemůžeme dosáhnout běžným čištěním zubů. Takže poražte strach a vyzbrojte se odhodláním, abyste navštívili svého zubního lékaře alespoň dvakrát do roka.

Přirozené metody odstraňování zubního kamene

Nová věc, kterou jsem nedávno objevila a která mne fascinovala, jsou přírodní metody odstraňování zubního kamene. Ano, opravdu fungují! Ale prosím, berme tyto přírodní metody jako doplňkovou péči, nikoli jako náhradu pravidelného čištění zubů a návštěvy u zubního lékaře.

Přírodní metody jako je použití jablčného octa, soli nebo sodovky mohou být účinné, ale musíme být opatrní, aby naše zuby a dásně nebyly poškozeny. Vždy je lepší zkonzultovat tyto metody s odborníkem.

Naučte své děti dobře: Práce na prevenci zubního kamene od raného věku

S ohledem na své vlastní děti jsem si uvědomila, že je nezbytné začít je učit o dobré ústní hygieně od útlého věku. To všechno může nám, rodičům, ušetřit spoustu času, starostí a peněz v budoucnu.

Pravidelné kartáčování zubů, správný způsob, jak používat zubní nitě a naučení dětí, jak rozpoznat příznaky zubního kameni, jsou všechno kroky, které pomáhají udělat z našich dětí vhodné zubní hygieniky!

Jak pravil někdo moudrý, "Prevence je lepší než léčba". A pokud jde o zubní kámen, raději bych ho předcházela, než bych se s ním vypořádávala!